Noční košilky: když se chcete dobře vyspat a vypadat krásně

Noční košilka zvýrazní přednosti každé ženy. Je vzhlednější než pyžamo a každá by ji měla mít ve svém šatníku. Její přítomnost při společném spánku potěší jistě i partnera a pomůže udržet či  zažehnout jiskru milostného vztahu. V noční košilce se budete cítit božsky.  

Noční košilka je královnou. Trička si raději nechte na denní nošení

Tričko nebo pánská košile je oblíbeným nočním úborem mnoha žen. Popřípadě se může jednat ještě o recyklaci oblíbeného starého vytahaného trička. Šetrnost k přírodě je sice chvályhodná, ale v tomto případě je to spíše na škodu. Spánkem trávíme dost času. Nezaslouží si tato odpočinková doba něco lepšího než jen druhořadé oblečení, ve kterém už přes den chodit nechceme? Je mnoho jiných způsobů, jak lze využít staré oblečení. A díky tomu si na noc můžete pořídit něco hezkého.  

Také je dobré si uvědomit, že trička a pánské košile na spaní mohou vypadat roztomile, ale většinou jen do určitého věku. Noční košilka je univerzální a může si ji vzít žena z jakékoliv věkové skupiny bez strachu z toho, že bude vypadat infantilně. Noční košilka totiž vypadá dobře za jakýkoliv okolností. 

Pyžamo je teplé a pohodlné. Co jej však občas vystřídat?

Pyžamo si našlo svoji cestu do ložnic až v 19.století. Do té doby nosili noční košile na spaní nejen dámy, ale i pánové. Ti si je na spaní přichycovali podvazky, aby se jim v noci nevyhrnovaly. Pyžamo proto bylo pro ně částečným vysvobozením a díky své praktičnosti se rychle usídlilo v pánských a později i dámských šatnících.

Ač je pyžamo mezi ženami velmi oblíbený spací oděv, existují důvody, proč je dobré jej někdy vyměnit za něco víc ženského: 

  • Pyžamo nikdy nebude vypadat tak sexy jako dámská košilka.  Hlavně to s obrázky se hodí spíše do ložnic mladých dívek než dospělých žen. 
  • Košilka vás nikdy nebude škrtit v pase. 
  • Některé varianty nočních košilek mohou sloužit i jako spodničky pod sukni nebo šaty. To s pyžamem sotva uděláte.

Milujete spaní ve spodním prádle? Není to úplně zdravé.  

Kalhotky a podprsenka jsou primárně určeny pro denní nošení. Myslete na to, že po náročných dnech tělo potřebuje regenerovat. A jak toho nejlépe dosáhnout? Existuje mnoho možností, ale kvalitní noční spánek je základem. Aby si tělo dobře odpočinulo, mělo by docházet ke správnému proudění krve. K tomu je potřeba volnosti. Gumičky na podprsenkách a kalhotkách mohou být však překážkou.    

Proto je pro zdravý noční spánek mnohem vhodnější variantou noční košilka než samotné spodní prádlo. Budete v tom vypadat stejně dokonale a budete spát zdravěji.

Bojíte se u košilek toho, že vám bude zima? Zkuste bolerko.

Mnoho žen má obavy z toho, že jim v zimních měsících bude v krátké noční košilce chladno, a proto volí raději jiné možnosti nočního oblečení. Ale není se čeho bát. Zkuste se porozhlédnout po zimních variantách košilí. Některé jsou po kolena, jiné až do půlky lýtek, další mají dlouhé rukávy. Pokud se nechcete vzdát košilek na ramínka, zkuste si pořídit slušivé bolerko, které zahřeje. A vy budete pořád krásná a ještě k tomu v teple. 

Hebvábné a saténové noční košilky: ty nejkrásnější ze všech

Chcete-li něco opravdu elegantního a ženského? Zkuste vybírat ze saténových látek.  

  • Hedvábný satén patří mezi nejluxusnější materiál, ze kterého jde noční prádlo dělat. Je pohodlný, krásný i funkční. Všechny tyto vlastnosti jsou však vykoupeny vysokou cenou i náročností údržby. Oblečení z pravého hedvábí nejde dát jen tak do pračky – je velmi jemné, a proto je potřeba je prát opatrně v ruce a šetrně usušit.
  • Naproti tomu satén z polyesteru, polyamidu, bavlny nebo viskózy je mnohem dostupnější a udržba jednodušší. Snese praní v pračce a není potřeba žádného speciálního zacházení. Přitom je krásně lesklý a efektní jako drahé hedvábí. Noční prádlo  vypadá skvěle a žensky. 

A co vy? Jaký druh nočního oblečení preferujete vy? 

Natálie Vrbová