Úzkosti a obavy spojené se sexem? Víme jak je překonat!

Kolikrát jste už viděli filmovou scénu, kde muži trvá třicet sekund, než se vzruší, a ženě několik minut, než dosáhne orgasmu? Skutečnost je však velmi odlišná. Mnoho mužů průběhu v intimních chvilek brzdí tisíce obav – strach z neuspokojivé velikosti penisu, nedostatečně pevné erekce, nebo z toho, že nesplní očekávání. Ženy v tomto směru nijak nezaostávají, jejich obavy se většinou soustředí spíše na fyzický vzhled než na výkon samotný. Ve výsledku nám pak naše strachy a obavy brání plně si vychutnat ty nejkrásnější okamžiky našeho života. Pojďme je  jednou provždy porazit! 

Přiznejte si problém 

Občasná selhání, nechuť k intimitě a nemožnost dosažení orgasmu – to vše je v pořádku, pokud to souvisí s momentální situací. Jestliže vás ale nedostatečná erekce, předčasná ejakulace nebo anorgasmie trápí dlouhodobě, je zbytečné předstírat, že se nic neděje. 

První rada je proto jasná – otevřete se partnerovi, se kterým sdílíme své tělo a mluvte s ním. O tom, co se vám líbí, co vám chybí a o tom, co podle vás nefunguje. Zní to jednoduše, ale ve skutečnosti je někdy snazší vpustit člověka do své fyzické intimity než do záhybů své duše. Komunikace však otevře cestu k hledání konkrétních řešení. 

Dostaňte se do formy 

Určitě jste už o spojitosti mezi zdravým životním stylem a kvalitním sexuálním životě slyšeli. Jeho účinky ale nesmíme omezovat pouze na fyzickou kondici a s tím související atraktivnější vzhled a výkonnější tělo. To, jakým způsobem zdravé návyky osvobozují také naši mysl, je velmi důležité. 

Dobře jíst, cvičit, snažit se odstranit vnější příčiny stresu nebo je alespoň omezit – to jsou ty klasické malé kroky, které nás nastartují k velkým cílům. Zpočátku si rozdílu možná nevšimnete, pak věřte nám, že celková pohoda se vám dostane pod kůži. A když se budete cítit dobře ve svém těle,  všechno bude rázem snazší.

Dopřejte si potřebný čas 

Naše západní kultura si rozkoš spojuje výhradně s orgasmem. To je nepochybně božský okamžik, avšak o délce jen několika málo vteřin. Východní kultura se naopak zaměřuje na lásku a potěšení, která trvá podstatně déle. Učí nás vychutnávat a užívat si všechny pocity, zpomalit a vnímat jejich jednotlivé nuance. Velmi dobře je tento rozdílný přístup patrný i ve světě smyslných sexy masáží. Již krátký pohled na nabídku erotických masáží v Praze napoví mnohé. Některé jejich druhy cílí hlavně na happy ending = dosažení orgasmu. Při tantrické nebo nuru masáži vás naopak erotické masérky naučí vnímat i spirituální stránku spojenou s tělesnou rozkoší. Nechte se k tomuto zážitků zlákat! Láska a intimita jsou tak komplexní, že by byla opravdu škoda redukovat je na pouhý okamžik, jakkoli může být uspokojivý. 

Mějte rádi sami sebe 

Pokud na sobě vidíte jen nedostatky, pokud vám jde hlavně o to, abyste neudělali špatný dojem, protože se bojíte, že nejste dost dobří, těžko budete schopni poskytovat a cítit potěšení. Když se dokážete zbavit svých obav, čeká na vás nádherný svět. 

Jak užívat intimitu naplno? Pokud vaše psychické bloky a úzkosti s ní spojené nejsou tak závažného charakteru, aby potřebovali odbornou pomoc lékaře nebo terapeuta, nástrojem k jejich překonání může být změna životního stylu a pravidelně erotické masáže. Při těch vám masérky pomohou znovu se do svého těla zamilovat, objevit nečekanou rozkoš, kterou nabízí a získat opět sebevědomí

Natálie Vrbová