Nebojte se koberce v bytě! Ochrání před chladem a dodá interiéru na přitažlivosti

Při zařizování bytu je jedním z velkých témat právě podlaha. Často se i rodinní příslušníci neshodnou, protože jedni chtějí plovoucí podlahu, jiní dřevo, další vinyl nebo  koberec. Tam ale většina praktických žen zbystří, protože údržba koberce není jednoduchá. Kompromisem ale může být kusový koberec či běhounvhodně  umístěný v určité části místnosti.

Hospodyňky sice často  vidí v kobercích zdroj prachu, ale zároveň vědí, že jejich umístění v interiéru má řadu pozitiv.

        Byt nebo dům dělají útulnější, motiv a barvy si navíc vyberete podle vašeho vkusu.

        Podlaha je díky nim teplejší, a to nejen pro vaše chodidla Místnost. proteplí i pocitově . S tím už měli zkušenost naši předci, kteří do svých obtížně vyhřívaných místností umísťovali koberce i na zeď.

        Snižují koncentraci jemného prachu ve vzduchu tím, že ho přitáhnou k sobě.

        Tlumí hluk. Ať už jsou to vaše kroky, nebo cupitání psího miláčka, či dokonce autíčko vašeho potomka, koberec tento zvuk ztlumí.

Výhodná bývá kombinace podlahy (ať už plovoucí či dlažby) a kusového koberce. Ten totiž na rozdíl od koberce, který pokryje celou místnost, můžete kdykoli vyklepat, vyčistit, přemístit či vyměnit. Není divu, že tak mnoho lidí tzv. kusové koberce pečlivě vyhledává a pak umísťuje do různých místností v bytě. Zatímco hospodyňka uvítá malý koberec u kuchyňské linky, kde stojí na studené podlaze u vaření, váš psí miláček bude naopak spokojeně odpočívat na odolnějším koberci v rohu. A děti si budou ve svém pokoji hrát na příjemném plyšovém koberečku. Do obývacího pokoje se pak hodí větší, dominantní koberec ve středu místnosti; njen doplní vzhed celého prostoru, ale zároveň navodí pocit komfortu.. Praktickou záležitostí se pak koberec stane, když ho umístíte k posteli. Není totiž nic horšího než ráno vylézt zpoze teplé přikrývky  a došlápnout  se studené podlahy! Použití kusového koberce je zkrátka široké.

Kusový koberec nabízí široké využití v celé domácnosti

Koberec se pak stává doslova požehnáním v chalupách, starých domech nebo bytech. V místnosti totiž udržuje teplo.U starších lidí pak může kusový koberec sloužit jako protiskluzová podložka například u pohovky, ze které se jim již těžko zvedá a riziko podklouznutí je velké. Uvítají ho také těhotné ženy, kterým se  v těhotenství mění těžiště těla. V případě, že si koupíte koberec s protiskluzovým latexovým nátěrem, docílíte jeho pevného umístění tam, kam ho položíte.

Údržba koberce – žádný problém

Ani údržba kusového koberce vám nemusí dělat vrásky na čele. Při běžném úklidu stačí koberec prostě vysát, čímž odstraníte hrubé nečistoty a část prachu. Podle typu koberce, který doma máte, použijte na vysátí nástavec s rotačním kartáčem nebo pouze sání. Jednou za čas ho pak důkladně vyklepejte; samozřejmě venku, kdy z něj dostanete víc prachových částic a pročistí se do hloubky. Pokud vlastníte vysavač, který zároveň umí čistit s vodou, nebojte se ho u vybraných typů koberců použít. Budou sice chvíli schnout, ale výsledek bude stát za to. Pokud pak máte skutečně jen menší typ kusového koberce, pouze z něj odstraňte nejhrubší nečistoty a poté ho bez obav vyperte v pračce bez aviváže na šetrný program 30 stupňů.

Hit moderního bydlení – 3D koberce a běhouny

Nevíte, jaký kusový koberec či běhoun vybrat? Všechny vám připadají bez nápadu nebo staromódní? Zkuste se podívat na koberec s 3D motivem, který má široké využití v každé domácnosti. Okouzlí svým fototiskem, pestrými a věrnými barvami. Co třeba uklidňující motiv kávových zrn, koření, nebo kuchyňského náčiní do prostoru jídelny? Z jedné strany 3D koberce si užijete již zmíněný fototisk, z druhé pak nabídne praktický protiskluzový latexový nátěr. Vyperete ho bez problémů doma v pračce a udržíte si tak doma čisto, ale útulno. 

Dáváte přednost koberci nebo holé podlaze? Přispějte svým komentářem!

Natálie Vrbová