Jak se zbavit chloupků na břiše co nejúspěšněji? Nepodceňte přípravu pokožky

Řešíte, jak se zbavit chloupků na břiše? Ať už používáte holicí strojky, epilaci, depilační krémy nebo metody jako voskování či laserovou depilaci, důležitou součástí procesu je příprava pokožky a následná péče po odstranění chloupků. Správná příprava a péče mohou mít významný vliv na výsledky a pohodlí depilace. V tomto článku se podíváme na to, proč je správná péče před a po odstranění chloupků tak důležitá a jaké jsou nejlepší postupy.

Příprava pokožky před depilací

Prvním krokem při přípravě pokožky na odstranění chloupků je důkladné očištění. Pokožka by měla být čistá od make-upu, nečistot a olejů. Důvody pro toto očištění jsou následující:

 

  • Zabraňuje se infekcím: Čistá pokožka má menší riziko infekce po odstranění chloupků.
  • Zlepšuje se efektivita depilace: Chloupky se odstraní lépe, pokud není na pokožce přítomná překážka v podobě make-upu nebo mastnoty.

 

Jak tedy očistit pokožku? Ideálním způsobem je použití jemného čisticího prostředku nebo micelární vody. Důkladně očistěte oblast, kterou chcete depilovat, a potom ji důkladně osušte.

Exfoliace

Exfoliace, neboli odstranění odumřelých kožních buněk, je dalším důležitým krokem při přípravě pokožky. Proč je exfoliace důležitá?

 

Zabraňuje se tak zarůstajícím chloupkům: Exfoliace pomáhá odstranit mrtvé kožní buňky, čímž se snižuje riziko, že chloupky budou zarůstat dovnitř, protože jim odumřelá kůže překáží v normálním růstu.

Zlepšuje se výsledek depilace: Hladší pokožka umožňuje lepší zachycení chloupků epilačními nástroji.

 

Existuje několik způsobů, jak provádět exfoliaci. Můžete použít scrub s jemnými částicemi nebo houbičku pro tělovou exfoliaci. Důležité je, abyste nebyli příliš hrubí, zejména pokud máte citlivou pokožku. Tady se můžete podívat, jak na peeling těla i obličeje.

 

Správná délka chloupků

Než přistoupíte k samotné depilaci, je důležité mít chloupky dostatečně dlouhé. Ideální délka chloupků závisí na metodě depilace. Obecně platí:

 

  • Holení: Chloupky by měly být dostatečně dlouhé, aby byly zachyceny holicím strojkem. To zpravidla znamená, že by měly být alespoň 2-3 mm dlouhé.
  • Voskování: Pro voskování by měly být chloupky delší, zpravidla alespoň 5 mm, aby bylo možné vosk správně přilepit a odstranit.
  • Epilace a jiné metody: Každá metoda má své specifické požadavky na délku chloupků. Doporučuje se poradit se s umělcem, pokud jste si nejistí, jaké jsou správné délky pro danou metodu. Například u laserové epilace se doporučuje oholit danou partii dohladka 24 hodin předem.

Péče po depilaci

Po odstranění chloupků je pokožka často citlivá a může být podrážděná. Je důležité jí poskytnout trochu klidu a ochrany. Co je tedy třeba udělat?

 

 

Po depilaci je důležité zajistit pokožce dostatečnou hydrataci, protože:

 

  • Udržuje pokožku hydratovanou: Depilace může odstranit i část vlhkosti z pokožky, proto je důležité ji znovu doplnit.
  • Pomáhá předcházet suchosti a loupání: Suchá pokožka může být nepříjemná a může způsobit loupání.

 

Použijte kvalitní hydratační krém. Zvlhčující produkty na bázi aloe vera nebo pantenolu jsou často dobrým výběrem, protože pomáhají zklidnit pokožku a obnovit její hydrataci.

Ochrana před sluncem

Pokud jste si odstranili chloupky na otevřených částech těla, je důležité chránit pokožku před sluncem, zejména pokud jste venku. Po depilaci bývá pokožka citlivější na sluneční záření, což může způsobit podráždění a spálení. Slunce může také způsobit zvýšenou tvorbu pigmentu v pokožce, což může vést ke vzniku tmavých skvrn.

 

Abychom pokožku chránili před sluncem, použijte opalovací krém s dostatečným SPF faktorem. Je také doporučeno nosit ochranný oděv, zejména pokud jste právě podstoupili depilaci.

 

Správná příprava pokožky před depilací a následná péče jsou klíčovými kroky pro dosažení pohodlné a efektivní depilace. Očištění, exfoliace a hydratace jsou nezbytné pro udržení zdravé a krásné pokožky. Důsledná péče o pokožku před a po odstranění chloupků vám pomůže dosáhnout výborných výsledků a minimalizovat nepříjemné problémy jako podráždění, zarudnutí a zarůstající chloupky. S těmito radami byste měli být připraveni na hladký a bezproblémový proces depilace.

Natálie Vrbová