Úklid bytového domu není žádná maličkost. Tuhle práci nechte raději odborníkům!

Úklid bytového domu je úkol, který může vypadat docela jednoduše, ale jen na první pohled. Ve skutečnosti jde o práci, která skrývá mnoho nástrah a nečekaných komplikací. Že už vás to také napadlo? A právě přemýšlíte, jak k úklidu vašeho domu přistoupit? Poradíme vám!

Je to celkem prosté. Profesionální úklidové firmy jsou zpravidla nejlepší možnou volbou. Nabízejí efektivní a spolehlivé řešení, které je zárukou čistoty a pořádku ve všech společných prostorách bytového domu. Zajímá vás, proč tomu tak je? Proč je výhodné najmout si na úklid odborníky? Tak se na to podíváme.

 

Úklid bytového domu profesionály je vždy efektivnější

Profesionální úklidové firmy obvykle disponuji zkušenostmi a odbornými znalostmi, což jim umožňuje vykonávat práci velmi efektivně. Díky perfektnímu vybavení i osvědčeným postupům jsou zaměstnanci úklidových firem schopni dosáhnout vysoké úrovně čistoty. A to v rozumném čase. Jejich zkušenosti jim umožňují identifikovat a cílit na problémové oblasti, které by laik snadno přehlédl. 

 • Profesionálové jsou vyškoleni na různé typy povrchů a materiálů.
 • Vědí, jak správně používat čisticí prostředky, aby dosáhli maximálního efektu.
 • Mají zkušenosti s řešením specifických problémů, jako jsou různé skvrny nebo zápach.
 • Jsou obeznámeni s nejnovějšími trendy a inovacemi v oblasti úklidu.
 • Umí efektivně plánovat a organizovat úklidové činnosti, aby nedocházelo k časovým ztrátám.

Kvalitní vybavení

Chcete mít doma dokonale uklizeno? Asi ano. Mít čistý byt ovšem nestačí. Je nutné postarat se také o pořádek v celém domě. A s úklidovou firmou vám to půjde vždy lépe, než když se pokusíte rozdělit péči o čistotu společných prostor mezi jednotlivé nájemníky.

Dalším důvodem, proč se vyplatí najmout některou z úklidových firem, je profesionální vybavení, kterým většina z nich disponuje. Profesionálové mají přístup k nejúčinnějším strojům a technologiím, které usnadňují a zrychlují úklidový proces. Zvládnou také úkoly, které by pro laiky byly obtížné nebo nebezpečné. Kvalitní vybavení totiž nejen zvyšuje efektivitu práce, ale také zajišťuje bezpečnost pracovníků i obyvatel domu!

 • Vysokotlaké čističe pro venkovní prostory.
 • Specializované vysavače a parní čističe.
 • Bezpečnostní vybavení pro úklid ve výškách.
 • Moderní dezinfekční technologie pro zajištění maximální hygieny.
 • Ekologické čisticí prostředky, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

 

Kouzlo dokonalé čistoty spočívá v pravidelnosti

Některá místa možná stačí uklízet jen jednou ročně. Ovšem nejlepším způsobem, jak zajistit dlouhodobý pořádek a dokonalou čistotu v bytovém domě, je jeho pravidelný úklid. Profesionální úklidové firmy samozřejmě nabízejí služby na pravidelné bázi, což znamená, že se nemusíte starat o organizaci úklidu a můžete se také spolehnout na jeho konstantní kvalitu. Pravidelný úklid zvyšuje komfort bydlení, ale také prodlužuje životnost interiérových prvků a snižuje riziko vzniku zdravotních problémů. Kouzlo dokonalé čistoty zkrátka spočívá v pravidelnosti. 

Pravidelný úklid zahrnuje přinejmenším toto:

 • Mytí podlah a čištění stěn ve společných prostorách.
 • Čištění schodišťových zábradlí a madel.
 • Údržbu vstupních dveří a poštovních schránek.
 • Kontrolu a údržbu osvětlení a dalších technických zařízení.

Dokončili jste rekonstrukci?

Kromě pravidelného úklidu je pochopitelně možné sjednat i jednorázové úklidové služby. Tyto služby jsou ideální například po rekonstrukcích, po malování nebo po jiných větších zásazích do společných prostor domu. Profesionálové dokáží rychle a efektivně uklidit i opravdu velký nepořádek, který by vám a vašim sousedům dal pořádně zabrat. Máte nějakou zkušenost třeba s úklidem bytu po malování? Pokud ano, jistě pomoc úklidové firmy oceníte.

 

Najměte si firmu – vyhnete se konfliktům!

Jedním z častých problémů v bytových domech je domluva na úklidu společných prostor mezi nájemníky. Rozdělování povinností může vést ke konfliktům a neshodám, které zbytečně narušují sousedské vztahy. Tím, že si najmete úklidovou firmu, se těmto problémům vyhnete a navíc získáte jistotu, že bude úklid prováděn pravidelně a kvalitně. Profesionální úklid se řídí jasnými, předem domluvenými pravidly. Riziko sporů je tedy minimální. 

 • Profesionální úklid zajistí neutrální třetí strana.
 • Omezí se konflikty mezi nájemníky.
 • Povinnosti jsou jasně definované.
 • Existuje pravidelný harmonogram úklidu, který všichni nájemníci respektují.
 • Je tu i možnost přizpůsobení úklidových služeb specifickým potřebám obyvatel domu.

Najdete je v každém větším městě

Poradíte si s úklidem jako profesionál? Znáte všechny triky? Ne? Najměte si firmu! V každém větším městě působí řada úklidových firem, což znamená, že máte možnost vybrat si tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Při výběru úklidové firmy je důležité zohlednit zkušenosti, reference a případná specifika nabízených služeb. Vysoká konkurence na trhu také znamená, že můžete získat docela výhodnou nabídku a také služby šité na míru.

 • Většina firem nabízí konzultaci a nacenění zdarma.
 • Možnost výběru mezi různými balíčky služeb.
 • Flexibilita v přizpůsobení služeb vašim specifickým potřebám.
 • Různé úrovně služeb od základního úklidu po komplexní péči.
 • Dostupnost služeb v různých cenových kategoriích pro každý rozpočet.

 

Šetřete čas, energii a nervy

Chcete ušetřit drahocenný čas, spoustu energie a především svoje nervy? Pak zapomeňte na to, že se ve vašem bytovém domě pokusíte vytvořit harmonogram úklidových prací. Obvykle to příliš nefunguje!

Vsaďte raději na řešení efektivní a spolehlivé, které přinese do vašeho domu čistotu a tolik potřebný klid. Vsaďte na profesionální úklidovou firmu!

Natálie Vrbová