Transplantace vlasů vlastními folikuly – zkušenosti klientů jako cenný zdroj informací. Proč zákrok podstoupit a kde hledat důvěryhodné recenze?

Svádíte nekonečný souboj s plešatěním? Řešením může být transplantace vlasů! Zkušenosti klientů, kteří si zákrokem prošli, vám prozradí více. Kde se s nimi můžeme seznámit a jak si ověříme, že nejde o pouhý reklamní trik? Vse dočtete v následujícím článku. Seznámíte se s tím, co je třeba vědět pro správný výběr kliniky a na co se soustředit při pročítání rezenzí, abyste nenaletěli. Navíc zjistíte jak taková transplantace probíhá a pro koho je určena. Pokud toužíte mít kštici jako dříve, pusťte se do čtení!

 

Transplantace vlasů; zkušenosti klientů se mohou hodit

S nadměrným vypadáváním vlasů se potýká až 80 % mužů a téměř 40 % žen. Téměř u všech se lze setkat s rozpaky nad chybějícím vlasovým porostem. Jeho transplantace na specializované klinice je jednou z mála, či spíše jedinou cestou, jak z zpět ztracené sebevědomí, právě transplantace vlasů ve specializovaném zařízení. Při výběru kliniky se nechte vést recenzemi; jsou totiž velice užitečné, jelikož představují subjektivní názor klienta, který si zákrokem prošel. Ale pozor! Ne každá bude důvěryhodná. Některé podniky jsou schopné vytvářet iluzi kvalitních služeb prostřednictvím vlastních uměle vytvořených hodnocení!

 

Kde hledat informace od zákazníků a čeho se vyvarovat

  1. Sociální sítě – bez facebooku, instagramu, případně dalších sítí dnes nemůže moderní podnik fungovat. Většina klinik, které transplantace vlasů nabízejí, mají svůj facebookový účet, kde má každý klient možnost ohodnotit jejich služby. Pečlivě si tyto recenze projděte a stejně tak komentáře u jednotlivých příspěvků. Ačkoliv správce stránky může jednotlivé komentáře a hodnocení skrývat, počet fanoušků a aktivita na stránce může značně napovědět, jak je daný podnik oblíbený.
  2. Webové stránky – všechny kliniky jimi disponují a právě na nich možné nalézt hodnocení zákazníků. Zde však musíte být obezřetní! Žádný podnik si na své stránky nedá záměrně negativní recenzi. Co vás ale může zajímat jsou například fotografie před a po zákroku, které často společnosti tohoto typu na svém webu vystavují.
  3. Online informační portály – na síti se nachází řada databází, kde je možné pročítat hodnocení klinik i personálu. Mezi takové patří například portál znamylekar.cz a řada dalších.Hodí se také procházet recenze v aplikaci Google maps či mapy.cz, kde u vybraného místa a instituce vidíte veřejné hodnocení a komentáře.

 

Proč podstoupit transplantaci vlasů

Pro některé lidi trpící alopecií je odborný zákrok jedinou možností, jak získat vlasy zpět tam, kde už nerostou. S nadměrným vypadáváním vlasů se dá do jisté míry bojovat svépomocí různými maskami, správnou životosprávou a vyhýbáním se stresu. Pokud ale máte sklony k plešatosti v rodině, pak geny nijak ošálit nelze a po čase se vám na hlavě objeví kouty, či kolečko a nakonec možná i ona obávaná hippokratovská pleš. Nastřelení vlasů je dlouhodobé řešení, které využívají lidé po celém světě. je jedno zda muži či ženy, mladí či starší.

 

Co vás na zákroku bude čekat

Transplantace vlasů je bezbolestný zákrok, který se provádí v lokální anestezii. Než k němu dojde absolvujete konzultaci s odborníkem, který určí místo odběru vlasové štěpu z vaší hlavy. Také se domluvíte na rozsahu celého zákroku, na který určí finální platbu za službu. Při samotném zákroku vám bude do pokožky hlavy injekčně aplikovaná anestezie. Odeberou se vlasové folikuly, očistí se od zbytkové tkáně a následně se zasadí do předem připravených kanálků v místě aplikace. Doba rekonvalescence není dlouhá, do práce se budete moci vrátit jen za několik desítek po transplantaci.

Dočetli jste až sem? Bravo! Nyní už máte přehled o tom, kde hledat důvěryhodné recenze klinik. Zjistili jste, že transplantace vlasů je běžný zákrok, který nebolí a podstupují ho lidé po celém světě, takže se není čeho bát. Prostudujte si hodnocení vybraných zařízení a neváhejte se objednat na konzultaci.

A jak se vypořádáváte se začínající pleší vy? Hledáte možnosti léčby, zkoušíte zázračné přípravky, nebo necháváte vše na přírodě?

Natálie Vrbová