Beauty průmysl budoucnosti? Transparentní, ekologický a přirozený!

I v tomto odvětví platí jednoduchý zákon akce a reakce! Pojďme se podívat na to, jaké trendy sebou přinesla pandemie, jaké tendence dali do pohybu čím dál náročnější spotřebitelé a jakým směrem můžeme očekávat, že se budoucnost krásy a kosmetiky bude ubírat!

 

1. Ještě silnější spojení krásy a hygieny

Masivní nárůst prodeje dezinfekčních prostředků, zejména gelů na ruce, zavdal nový podmět kosmetickým společnostem k rozšíření svého portfolia. Výzvu vytvořit antibakteriální produkty pouze z clean přísad vzaly úspěšně za svou i značky čisté nejlepší přírodní kosmetiky! Vzhledem k tomu, jak silně v nás dodržování zvýšených hygienických návyků zakořenilo, na trhu pravděpodobně budou přibývat luxusní a na krásu orientované dezinfekční prostředky, které kromě odstranění bakterií nabídnou i něco navíc, například ochranu před vysušováním pokožky.

 

2. Vlasovým trendům vládne přirozenost

Uzavřená kadeřnictví a spousta času stráveného doma jen podpořila tendenci, která již byla předtím patrná. Lidé zkrátka začali dávat přednost údržbě vlasů, která je rychlá a nenáročná. Kromě zmíněných důvodů, nedostatku času a volání po jednodušší kosmetické rutině se v tomto případě promítá do trendu další z důležitých hnutí doby – self love a přijetí sebe sama. Přijetí přirozené krásy svých vlasů, ať už jsou plné loken nebo rovné jak hřebíky, donutilo a stále nutí vytvářet výrobce přírodní vlasovou péči, která je specializovaná pro konkrétní typ vlasů a nesnaží se změnit jejich strukturu agresivním chemickým složením změnit.

 

3. Organické ingredience a jejich nové hvězdy

Množství spotřebitelů, kteří se snaží vyhýbat se agresivním chemikáliím a zavádět přirozeně se vyskytující přísady do své každodenní péče o pleť přibývá. To sebou nese i snahu výrobců nalézt nové rostlinné suroviny, jenž skrývají velký potenciál a zákazníky by zaujaly. Možná správně tušíte, že současným hitem je zpracování konopí! Mnoho lidí se pokouší prozkoumat výhody používání produktů s obsahem CBD a stále více mu přichází na chuť.

 

  • má protizánětlivé a analgetické vlastnosti
  • miluje ho suchá pokožka, ale i ta s lupénkou a ekzémy
  • je vhodný pro všechny typy pleti, včetně té problematické
  • léčí akné nebo známky stárnutí
  • potlačuje produkci oleje z mazových žláz
  • kromě kosmetiky hraje důležitou roli i v medicíně

 

4. Transparentní péče o pleť

Trend, ze kterého máme upřímnou radost – stále větší tlak ze strany spotřebitelů na kosmetické značky podrobně uvádět informace o všech přísadách a chemických vzorcích použitých ve výrobcích. Doba, kdy lidé nevěděli, nebo se nezajímali o to, co si dávají na kůž,i naštěstí pomalu přechází. Znalost složení pomáhá uživatelům pochopit, zda jsou jejich oblíbené produkty udržitelné a ekologické. Jen dodáváme, že výrobci, ale i prodejci nejlepší přírodní kosmetiky sází na maximální transparentnost již léta.

 

5. Zaostřeno na uhlíkovou stopu

Vzhledem k tomu, že čím dál více z nás se snaží minimalizovat svůj dopad na životní prostředí, předpokládá se, že se tlaku se nevyhne ani kosmetický průmysl. Tleskáme společnostem, které se připojují k iniciativě minimalizovat uhlíkovou stopu, kterou jejich aktivita zanechává. Pro úplnost dodáváme, že řada brandů, jenž se na téma udržitelnosti specializuje, závazek uhlíkově neutrální výroby přijala před lety. Některé jdou ve svých aktivitách ještě dál! Podporují například lokální ekologické organizace a projekty nebo sami zakládají nadace věnující se této problematice.

Jak se v posledních letech změnily vaše kosmetické návyky? Napište nám!

Natálie Vrbová