Estetická medicína. Praha nabízí řadu možností

Trápí vás povislá víčka či hlubší vráska mezi obočím? Řešením může být estetická medicína. Praha má v tomto směru velké množství odborníků, kteří váš “problém” dokáží vyřešit. Vysoká koncentrace zkrášlovacích klinik v hlavním městě, vede k tomu, že se tato zařízení předhánějí v nabídce kvalitních služeb, aby přilákala další klienty.

 

Estetická medicína, Praha, Brno nebo Plzeň: větší města mají širokou nabídku zkrášlovacích služeb. Jak tedy vybrat vhodnou kliniku?

 

Tak jako u jiných pracovišť, i v estetické chirurgii se úroveň poskytovaných služeb jednotlivých zařízení, může značně lišit. Při výběru kliniky v Praze, se zajímejte hlavně o:

1. Odbornost personálu – tedy kdo tam pracuje a jaké má za sebou zkušenosti.

2. Vybavení kliniky a zázemí pro pacienty – důležité bude nejen vybavení moderními přístroji, ale i prostředí kde bude zákrok probíhat.

3. Kvalitu používaných materiálů a celkovým přístupem k pojetí služeb – profesionální přístup ke klientovi by měl být samozřejmostí.

Mnoho o lékařském zařízení prozradí reference předchozích pacientů, stejně jako pocit z osobní schůzky se specialistou.

 

Jaký je současný směr plastické chirurgie?

Moderní estetická medicína se vyznačuje přechodem od náročných invazivních zákroků v celkové anestezii, provázených zdlouhavou rekonvalescencí, k šetrnějším výkonům. Takovým, které mnohem méně zatěžují pacienta, a jejichž následná doba doléčování je minimální. Trendem současnosti je přirozenost a důraz na zdraví, tedy provedení zákroků tak, aby výsledný efekt nepůsobil násilně nebo uměle a vyžadoval, co nejkratší dobu na doléčení.

 

Jaké jsou oblíbené služby z hlediska klientů?

Důraz, který je dnes kladen na vzhled obličeje, se odráží také na pořadí oblíbenosti zákroků. Nejen ženy nejčastěji vyžadují různé druhy liftingů obličeje a omlazení pleti, ať už pomocí aplikace mezonití, odstranění vrásek pomocí botulotoxinu nebo použitím laserové terapie. Poslední době je stále žádanější službou také odstranění tetování za pomoci laseru.

Mezi plastickými operacemi se stále drží v popředí liposukce a hned druhou příčku oblíbenosti zaujímají operace prsou. Poslední dobou jsou také stále více žádány služby estetické gynekologie, tyto zákroky jsou populární i díky propagaci celebritami na instagramu.

 

Větší množství klinik v Praze = vyšší kvalita služeb

Dobrou zprávou pro klienty je, že díky vyšší konkurenci klinik zkrášlující chirurgie v hlavním městě, dochází k tlaku na poskytování těch nejkvalitnějších služeb, včetně pooperační péče. Kliniky se v zájmu získání nových pacientů předcházejí ve zvyšování odbornosti svých lékařů, vybavenosti sálů nejnovějšími přístroji, či rozšiřování nabízených služeb. Empatický přístup a příjemné prostředí je u špičkových zařízení samozřejmostí.

 

Co můžete očekávat při návštěvě kliniky

Po výběru zařízení estetické medicíny, kde chcete podstoupit ošetření, bude výhodné předem znát vše, co vás čeká. Během osobního setkání se specialistou doladíte detaily zákroku a podstoupíte vstupní vyšetření, aby se vyloučily případné komplikace. Může se stát, že váš aktuální zdravotní stav nedovolí provedení vámi vybraného ošetření. Pak je na rozhodnutí lékaře, aby vám řekl, jak je možné váš problém řešit jinak. Stejně tak by vám měl umět vysvětlit, proč podle něho pro vás není vámi vybraný zákrok vhodný a jaký by byl přínos jiného typu ošetření.

 

Chystáte-li se podstoupit zkrášlující zákrok je dobré jej správně načasovat. Celkově je lepší podstupovat ošetření, ať už dermatologické nebo chirurgické, v zimních měsících, kdy se vše lépe hojí; dále jsou to zákroky, po kterých je nezbytné důsledně chránit pokožku před UV zářením, jako například odstranění znamének laserem nebo laserovou epilaci. Oproti tomu aplikace botulotoxinu se provádí průběžně.

Plánujete využít služeb estetické medicíny v Praze? Podle jakých kritérií byste vybírali lékařské zařízení?

Natálie Vrbová