Pohodlí spojené s příjemným napětím? Erotický župan podpoří představivost…

Na ten první si pamatujete jen trochu. Útržky vzpomínek připomínají ten jemný dotek na těle po koupeli, který zpříjemnil přechod z vany do postele. Časem jste možná zavadili o myšlenku pořídit si nový a zamilovali se do jemné froté varianty. K tomu huňaté ponožky a o pohodlí u televizní obrazovky je postaráno. Dokážete si však představit, že župan byl oděvem, ve kterém králové přijímali audience? A vybavíte si obraz Oldřicha Nového, který ve slavném filmu Světáci s nadčasovou elegancí poučuje o kultuře, etice a technikách, jak správně okouzlit dámu? A víte, co měl na sobě? Župan. Elegantní, prvorepublikový a krásně ušitý župan. Jak u mužů tak u žen může správně zvolený erotický župan povznést a prodloužit společný večer o něco jiného, než o společné sledování filmu. Dotek jemné látky na kůži pomáhá uvolnit ztuhlé tělo po náročném dni. A pokud zapátráte po smyslnějších variantách tohoto oděvu, uvolní se i vaše mysl v doprovodu s fantazií.


Erotický župan: co oči nevidí, to mysl pokouší…


Erotický župan se může stát smyslným symbolem nejen vašich večerů. Stane se doplňkem noční košilky, prádla či nahoty. Možná nezahřeje tělo hned poté, co si jej oblečete, ale uvidíte, že po pár okamžicích k zahřátí stejně dojde. Rafinovanost erotických županů spočívá v tom, že zakrývají podstatně větší část těla, než prádlo, košilka či erotické šaty. Materiál, kterým je nejčastěji satén, šifon, bavlna nebo poloprůhledná krajka, díky své přiléhavosti pomáhá vyniknout tvarům a křivkám těla. Ležérní převázání v pase nabádá k rozvázání a odhalení toho, co jemná látka skrývá. A přitom je to stále jen župan. Pokud se nacházíte ve stavu, kdy si myslíte, že partnera už opravdu nemáte čím překvapit, vsaďte na tuto pohodlnou variantu vaší osobní erotické výbavy. Na kostým se necítíte, v prádle si nepřipadáte atraktivní a jakákoliv jiná varianta erotického oděvu je na vás příliš? Erotický župan bude  tím správným krokem k oživení erotického napětí.

Uvolnit se


Společnost nám nadělila spoustu nežádoucích dárků, konstruktů a teorií. Patří mezi ně také nátlak a mnohá očekávání, jak by mělo vypadat naše tělo a ve finále i náš způsob milování či svádění. Filmové scény nám ve většině případů ilustrují pro mnohé nedosažitelný obraz ladné a půvabné erotiky. Žádný pot, vrásky a trapné ticho, žádné pochybnosti a chvíle tápání, co ten druhý vlastně chce nebo potřebuje. A to nám co? To nám rozhodně nepomáhá. Nepomáhá nám  se uvolnit, dovolit si hledat společnou řeč těla a cítit se dobře sami i vedle sebe. Cítit se pohodlně ve svém vlastním těle i v těch okamžicích nevědění, kdy druhého buď poznáváte, nebo se se svým dlouholetým partnerem pokoušíte objevit dosud neprobádané hloubky a aspekty vaší sexuality. 

Po letech nabytá důvěra se totiž může časem mísit se stereotypem a vy náhle nevíte, jestli jde o zvyk nebo projev lásky – ať už mluvíme o pohlazení nebo otevření sedmičky červeného. Místo velkého přemýšlení se zkuste uvolnit. Zacvičit si, dát si sprchu a provést pár něžných gest nejdřív vůči sobě samým. Zkusit nový krém nebo vodu po holení. Uvědomit si, že nejsme jen nástroji vykonávajícími dobrou práci 5 dní v týdnu a splňujících všechny požadavky rodinného či partnerského života. Jsme nástroje, které, když se dobře naladí, dokáží preludovat nečekaně krásné a smyslné symfonie. Symfonie spojené nejen se zážitky z objevování našich sexuálních potřeb. 

Neexistuje návod, ale…


Mnoho článků a pseudo návodů pojednává o tom, co vzrušuje muže a co ženy. Jakmile se obrátíte pro radu ke svému vyhledávači, očekávejte záplavu radai výsledky výzkumů, pokoušejících se o sumarizaci těch několika “top” triků, které zaručeně zabírají na většinu populace. I na tomto poli jsme však ovlivněni výchovou a způsoby, jakými se dávala najevo láska a náklonnost v naší rodině. V rámci dospívání nás může (a to i neblaze) ovlivnit první sexuální zkušenost. A pak už je to jen na nás, do jakých experimentů se vrhneme a v jakém tempu a míře toužíme být sexuálně aktivní. Co osobnost, to potřeby. Takže nečekejte “top ten” svůdných kroků. Co vám však můžeme nabídnout je pár tipů, co se mohou hodit při výběru erotického županu právě pro vás a tak, aby potěšil jak nakupující, tak obdarované.

Saténový evergreen

Pyžamo, šaty, župánek… Cokoliv ze saténu v nás může vyvolat nádech nostalgie. Na stříbrném plátně se v saténových róbách i kalhotových pyžamech pohybovala nejedna hvězda. Díky hebkosti a lesku materiál už sám o sobě působí slavnostně a přitom intimně. Saténový erotický župan je skvělou volbou v případě, že se chcete cítit svůdně, ale pohodlně. Chladivý materiál je hotovou extází pro vaši pokožku!

Dirty talk

Něco trochu jiného? Něco, co odhaluje víc, než běžný župan, ale zároveň dává prostor představivosti? Něco, co samo o sobě dává najevo, že tento večer nebude nevinný? Mnohé z erotických županů zahalují opravdu minimum vašeho těla a vy tak dostáváte prostor pro doplnění outfitu o podvazky, nadkolenky, postroj či prádlo. Pokud nemáte času nazbyt nebo zkrátka patříte mezi páry, co preferují přímočarost a v posteli jim rozhodně nechybí odvaha, vsaďte na průhledný župánek a vhodnou kombinaci s erotickým prádlem.

Něžné krajky

Jemné krajkové prvky či celokrajkový župan působí exkluzivně a do vaší ložnice tak mohou vnést nádech vyjímečnosti. Nepleťte si však babičkovské krajky s těmi, co dokáží zrychlit srdeční tep. S krajkami se musí umět pracovat a často stačí župan z jemného materiálu lemovaný jednoduchou krajkou k tomu, aby probudil myšlenky, co vám nedají spát. 

Hey, mama! 

Aneb něco mezi. Župan, ve kterém vás můžou “načapat” i děti a přitom nezahlédnou víc, než by měly. Jemné bavlněné župany ve střední délce či delší mohou být doplněný o detaily z krajky či saténu tak, aby to nebylo ani moc, ani málo. Župan, ve kterém můžete bez starosti chystat snídani a večer cíleně prodlužovat jeho rozvazování a sklízet obdiv je skvělou volbou pro praktické ženy a muže, kterým přijde nejvíc sexy právě normálnost. Žádná laciná erotika ani překrajkovaný úbor. Prostě a jednoduše vaše žena v jemné a pohodlné bavlně. Přirozeně svůdná a svá a zkrátka taková, jakou ji chcete mít. 

Jaký erotický župan byste si vybrala vy? A jaký župan byste vy vybral své partnerce? Napište nám do diskuse

Natálie Vrbová