IPL epilace může konkurovat i kvalitním laserovým přístrojům. Víte, jak metoda funguje nebo zda je pro vás vhodná?

Zbavujete své tělo nežádoucího ochlupení a zkoušíte nejrůznější postupy? Lámete si hlavu s tím, jaké řešení je nejspolehlivější nebo nejméně bolestivé? A co třeba IPL epilace? Metoda, která dnes vcelku zdatně konkuruje většině moderních laserových přístrojů? Pokud chcete zjistit, co je její podstatou a udělat si jasno v tom, zda by nemohla být právě pro vás vhodným či dokonce ideálním řešením, jste na správném místě. Nabídneme vám totiž souhrn těch nejpodstatnějších informací, které se nám o tomto typu epilace podařilo nashromáždit.

Hodláte konečně zatočit s chloupky, které vám znepříjemňují život? Efektivně, bezbolestně a nejlépe i jednou provždy? Možná se vám to podaří!

Seznamte se s IPL epilací!

Pokud jste si snad mysleli, že je odstraňování chloupků z těla novodobým fenoménem, hluboce jste se mýlili. Nějakou formu depilace lidé podstupují odedávna, a to navzdory tomu, že mají chlupy na těle svůj význam. Jaký? Mohou například leccos prozradit o vašem zdraví! Ale zpět k věci. Lidem, kteří se depilují, zpravidla velice záleží na tom, aby se chloupků zbavili co nejefektivněji, a proto vymýšlejí stále nové a nové postupy. 

Obyčejná pinzeta, rozmanitá holítka, vosk nebo cukrová pasta? Kdo by je neznal? Tyto „pomocníci“ však už mají nejlepší časy dávnou za sebou. Kdo dnes touží po hladké pokožce bez jediného chloupku, ten dává obvykle přednost modernějším metodám. A není přitom žádným tajemstvím, že nejlepší práci odvádějí buď lasery nebo tzv. IPL epilátory.

Přístroje, jimž se říká IPL epilátory pracují s intenzivním pulzním světlem (odtud zkratka IPL). Fungují tak, že světelnou energii mění na tepelnou. Vzniklým teplem pak likvidují folikuly chlupů pod kůží. V důsledku toho chloupky spolehlivě vypadnou. Jak prosté!

Laser má zdatnou konkurenci

Ať už se zbavujete chloupků na nohou či pod nosem, ať už si upravujete obočí nebo třeba klín, zřejmě hledáte řešení spolehlivé, co nejméně bolestivé a samozřejmě i takové, jehož efekt bude mít dlouhého trvání. Není to tak? Metoda IPL je přitom druhem epilace, který tyto požadavky velice dobře splňuje. 

A co další možnost? Už tušíte? No, co jiného než laser? Řešení, které je jak odborníky, tak laickou veřejností považováno za nejlepší. Navzdory nezpochybnitelnému faktu, že mu IPL epilátory v posledních letech už celkem zdatně konkurují.

Přemýšlíte, čemu dát přednost? Nevíte, jak se rozhodnout? Tak si ujasníme, v čem spočívají hlavní rozdíly.

BÚP – bezpečnost, účinnost, přesnost

Než se pustíme do srovnání obou nejúčinnějších metod, musíme vás pro případ, že vážně uvažujete o IPL, upozornit ještě na pár věcí. Jednou z nich je fakt, že je ošetření intenzivním pulzním světlem nutné ve správnou chvíli opakovat. Jde totiž o to, že pulzní světlo působí na chloupky jen ve fázi jejich růstu. Pokud budete přístroj používat v příliš dlouhých intervalech, efekt nemusí být takový, jaký očekáváte. 

A je tu ještě něco! IPL není vhodné pro každého. Bohužel. Jde o barvu vaší „srsti“. Je-li vaší přirozenou barvou zrzavá, šedá či výrazně blond až bílá, budete mít zřejmě smůlu! Pozor dejte také v případě, máte-li velmi tmavou pokožku!

A srovnání s moderními laserovými přístroji, jimiž vás ošetří výhradně na klinice nebo v nějakém salonu krásy? Posuďte sami, jak si metody stojí, pokud vezmeme v úvahu kritéria jako bezpečnost, účinnost nebo přesnost:

  • Bezpečnost – nelze nikdy podcenit! Faktem nicméně je, že obě metody jsou považovány za bezpečné. Pouze při „domácím“ použití IPL epilátoru si méně zkušený člověk musí dát pozor na vedlejší účinky (podráždění pokožky, pigmentové změny)
  • Účinnost – zajímá každého a pravdou je, že moderní laserové přístroje jsou přece jen o něco účinnější. Někdy s nimi lze dosáhnout i trvalého efektu. Chloupky zkrátka znovu nenarostou
  • Přesnost – do jisté míry souvisí s bezpečností. Není pochyb o tom, že jsou kvalitní laserové přístroje přesnější nežli IPL, což poněkud zefektivňuje celý proces a navíc omezuje pravděpodobnost poškození okolní tkáně

Depilátor není epilátor!

Hodláte metodu IPL vyzkoušet? Můžete si zajít do některého ze salonů krásy, které mají tuto službu ve své nabídce. To je pochopitelně nejjistější a nejbezpečnější volba. A další možnost? Pořiďte si vlastní epilátor. Ceny začínají už na patnácti stokorunách a šplhají se až k patnácti tisícům. Je ale samozřejmé, že za 1500 Kč nemůžete čekat žádné zázraky. Pokud už se rozhodnete přístroj zakoupit a zbavovat se s jeho pomocí chloupků doma, raději si připlaťte. Čím kvalitnější strojek, tím lepší výsledky. To dá rozum! 

A dejte také pozor, abyste si snad náhodou IPL epilátor nespletli s obyčejným depilačním strojkem, který chloupky pouze seřízne. S takovou „mašinkou“ mnoho nepořídíte. Depilátor zkrátka není epilátor! Připadá vám takové upozornění zbytečné? Možná byste se divili, kolik lidí je schopno „sáhnout vedle“!

Vám takový přehmat nehrozí? Anebo místo IPL raději rovnou zvolíte profesionální ošetření laserem?

Natálie Vrbová