Dobrý dojem dělají detaily. Jak vypadat dobře a přitažlivě? Zkuste život bez nechtěných chloupků

Také vás trápí chloupky, které rostou a rostou, ať děláte cokoliv? Víte, že existuje řešení, které váš problém vyřeší? A to dokonce na velmi dlouhou dobu. V případě vaší vytrvalosti i navždy. Už jste slyšeli o laserové epilaci? Pomáhá s nechtěnými chloupky u žen i nadměrným ochlupením u mužů.

Laserová epilace vám usnadní život.

Tmavé chlupy na nevhodných místech dokáží potrápit kohokoliv. Jste muž a trápí vás chloupky vyčnívající z košile? Jste žena, nosíte ráda sukně, ale dennodenní holení už vás zmáhá? Laserová epilace nabízí řešení. A bude při troše disciplíny dokonce definitivní.

Rozdíl mezi epilací a depilací poznáte hned.

Ač se tyto pojmy velmi často pletou, v reálném životě je poznáte velmi brzy. Chcete-li krásnou hebkou pokožku na delší dobu, zajímejte se o epilaci. Pokud máte rádi rychlá řešení, která je však nutné rutinně opakovat, můžete volit depilaci.

  • Epilace je totiž zaměřená na ničení chloupků i s cibulkou. Váš problém je vyřešen minimálně na tři týdny. Vrcholem veškeré techniky v tomto oboru je pak epilace laserem, která vás po několika opakování dokáže chloupků zbavit úplně.
  • Depilace představuje klasické holení. Je to rychlé a při troše šikovnosti i bezbolestné řešení. Ale musí se pořád opakovat. Denně. A ani úrazy nejsou výjimkou. A víte, jak správně ošetřit řezné rány? I v kuchyni, při sportech nebo při kutilství na chatě se vám tato znalost bude hodit.

Laserová epilace versus IPL epilace

Možná jste se s těmito pojmy už také setkali. Uvažujete o jednom nebo o druhém? Název je podobný, ale výsledek i provedení bude trochu jiný.

  • Přístroje na IPL epilaci si můžete pořídit domů. Fungují na bázi technologie intenzivního pulzního světla. To chloupek zahřeje a ten později sám vypadne.
  • Laserovou epilaci doma neprovedete. Speciální lasery můžete najít jen na estetických klinikách.

 

A zásadní rozdíl? Asi takový, jako když si necháte něco udělat od profesionála a to samé se pokusíte vytvořit doma. IPL technologie částečně funguje, ale jde o zdlouhavý a někdy o ne zcela úspěšný proces. Vhodná bude hlavně pro majitele tmavého ochlupení a světlé pokožky.

Co tedy od laserové epilace čekat?

Jedná se o vrchol technologie týkající se odstraňování chloupků.

  • Po několika sezeních se chloupků zbavíte natrvalo. Pánové, pokud chcete své ochlupení jen zredukovat, ani to není problém. Obě varianty jsou možné.
  • Ušetříte hodiny času a tisíce za nová holítka.
  • Lze použít na všechny partie. Ať už jsou to ruce, třísla, záda nebo podpaží.

Chladné měsíce jsou ideálním časem pro začátek procedury

Nejlepší dobou, kdy s tímto procesem začít je zima a jaro. Proč? Existuje několik důvodů.

  • Čerstvě opálená pokožka není vhodná. Pokud zrovna neplánujete lyžování v Alpách a epilaci chloupků obličeje, pak zima je z hlediska neopálené pokožky ideálním časem. V případě, že vám zima nevyhovuje, jde epilace samozřejmě provádět celoročně. Podmínka však zůstává – nechodit na epilaci přímo z opalování. Konzultace o vhodnosti či nevhodnosti zákroku jsou u dobrých klinik vždy samozřejmostí.
  • Na ošetření by se mělo jít s chloupky, které jste si minimálně čtyři týdny nijak neošetřovali. A kdy se nejlépe a nejpřirozeněji schovají nohy či podpaží s chloupky než právě v zimních měsících? A víte, že v tomto čase trpí pokožka nejvíce? Nechcete poradit, jak se o ni starat?
  • V létě už budete moci ukázat své tělo v plné kráse a hladkosti.

Bojíte se bolestivosti zákroku?

Bolest nemá nikdo rád. Estetická medicína si je toho vědoma a usilovně pracuje na mnoha vylepšeních, které snižují bolestivost až na její minimum. A laserová epilace toto minimum představuje. Jedno z přísloví sice říká, že „pro krásu se musí trpět“, ale to v tomto případě neplatí. Jedná se o téměř bezbolestnou proceduru.

A co vy? Je léto pro vás synonymem krásného, opáleného a hladkého těla?

Natálie Vrbová