Co potřebují zralé čtyřicítky?

Když se ženě překlopí čtyřicítka, začne si uvědomovat nové podněty. Mládí se ztratilo v nedohlednu, ale má stále spoustu ideálů, ambicí a životních plánů. Samozřejmě má také již vytříbený vkus, rozumnější pohled na život a většinou i moudrý nadhled. Co je pro ženu po čtyřicítce důležité? Co potřebuje? Máme pár tipů, od žen, které si toto období náramně užívají.

Botox

Každá žena mi dá za pravdu, že po čtyřicítce to jde s pletí z kopce opravdu velmi rychle. V tomto věku je třeba se o pleť a kůži dekoltu pravidelně starat. Jednou z forem boje proti hlubokým vráskám v obličeji je botox. Cena vás nejspíš příjemně překvapí. Jedna kompletní aplikace injekce botulotoxinu typu A, což je nejkvalitnější varianta, vás vyjde na pár tisícovek. Najděte si takovou kliniku, která svoje služby nabízí v Praze či v Brně, a která nabízí aplikaci botoxu za zajímavou cenu.

Pravidelné cvičení

Podobně jako stárne pleť, stárne i celé tělo. Žena, která se během života nevěnovala žádné pravidelné sportovní aktivitě, a má ještě k tomu sedavé zaměstnání, to pociťuje nejvíce. Ve středním věku je tedy nejvyšší čas začít se věnovat pravidelnému cvičení. My doporučujeme v prvé řadě dlouhé procházky přírodou. Ty totiž pomohou nejen s fyzickou, ale také s psychickou kondicí každého z nás. Procházky je ideální doplňovat tréninkem s odborníkem. Myslíme tím například cvičení jógy pod dohledem zkušeného jógového mistra, nebo například trénink pilates ve fitku. Oba typy cvičení zajišťují celkové zpevnění, posílení svalů, formování postavy, ale hlavně zlepšení celkového stavu pohybového aparátu.

Kolagen

Kolagen, jako základní prvek pojiva u pevné pokožky, se s věkem z těla vytrácí. Výrazně pak jeho aktivita schází v kloubech, vnitřních orgánech a samozřejmě jej také postrádá pokožka. Nedostatek kolagenu způsobuje stárnutí, povadnutí pleti a také vznik hlubokých vrásek. Milujeme kolagen a užíváme si jeho omlazující možnosti ve formě:

  • krémů proti stárnutí
  • kolagenových potravinových doplňků
  • speciálních kolagenových procedur na klinikách estetické medicíny

Lásku a péči

Ve chvíli, kdy žena začíná pociťovat první známky stárnutí, ocitá se často ve zlomovém okamžiku smíření se se svým věkem, měnící se postavou a vadnoucí krásou. Ideálním lékem je v této chvíli pozorný partner, který svoji životní lásku podpoří i v tomto nelehkém období. Ideální je, pokud je muž v podobné situaci, poté si podporu a pochopení vzájemně oplácejí.

Erotickou hračku?

I po čtyřicítce může mít žena naprosto skvělý sexuální život. Proč si jej s partnerem, ať už tím dlouholetým, nebo s občasným milencem, neokořenit některou novinkou ze sex shopu? Pokud máte dominantního partnera, zkuste si jej v posteli spoutat plyšovými pouty nebo mu naopak zahrajte divadélko v kostýmu hotelové komorné. Fantazii se meze nekladou, ale nezapomeňte: Sex je náš, dělá dobře mně i tobě!

Zázemí

Zázemí a místo, kam se člověk každý den rád vrací, je nesmírně důležité. A ženy to vnímají možná ještě výrazněji než muži. Ženy vytvářejí domov, spokojenou rodinu a příjemnou atmosféru. Pokud nejste spokojena s bydlením a je vám přes 40, je teď určitě nejvyšší čas to změnit. Lidé ve středním věku často mění bydlení v městském bytě za domeček za městem nebo dokonce někde daleko v útulné vesničce. Uvažujete o něm také?

A které věci a momenty jsou pro život po čtyřicítce důležité pro vás? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Budeme se těšit na vaše reakce a zkušenosti.

Natálie Vrbová