Ostrava letiště. Parkování, které bude nejlevnější a jak ho nalézt

Ostrava letiště. Parkování bude pohodlné

Nejdříve ze všeho – ostravské letiště není v Ostravě. Věta zní na první přečtení poněkud nesmyslně, ale pokud se vydáte na cesty z ostravského letiště Leoše Janáčka, můžete být nemile překvapeni, že „ostravské“ letiště je od centra vzdálené 23 km. To je dál, než z okraje Ostravy na okraj Opavy. „Nikdy jsem nepochopil, proč se tomuto letišti říká ostravské,“ komentuje vzdálenost od města obchodní zástupce Martin H. z Hodonína, který odtud z rodinou odlétá do svého oblíbeného Řecka už několik let za sebou. Přesto je ale „ostravské“ letiště oblíbené, neboť tím, jak je malé, tak odbavení probíhá rychleji, není v něm takový shon a pravděpodobnost zmatků a hledání odletového terminálu je, na rozdíl od skutečně velkého letiště v Praze, sníženo na minimum. 

Zmiňované letiště leží na okraji obce Mošnov a dokonce není ani v ostravském okrese, ale spadá pod Nový Jičín. Z toho všeho vyplývá, že byť se z Ostravy do Mošnova dostanete jak vlakem, tak autobusem, tak doprava může trvat několik desítek minut (pokud znáte správné odjezdové stanoviště) a může být spojena s přestupy z vlaku na autobus. Železniční stanice je sice přímo před letištěm, ale vlakové spojení není tak časté, aby pokrylo všechny odlety. V případě odletů z letiště Leoše Janáčka je bezesporu nejefektivnější využít vlastní dopravu. Už proto, že parkování na letišti Ostrava nepředstavuje problém.

Přednosti vlastního auta jsou jasné a v případě mošnovského letiště vynikne zejména flexibilita dopravy. Je dobré se nespoléhat na veřejnou dopravu, která by vás zavezla do několik desítek kilometrů vzdáleného krajského města. Nikdo se nechce štrachat s kufry a hlídat místa, kde je potřeba přestupovat z vlaku na autobus. Při návratu z dovolené zase potěší každého pohodlí vlastního vozu, s nímž v případě „nouze“ můžete kdykoli zastavit na nějakou svačinku.

I na letišti v Ostravě Mošnov se dá levně zaparkovat

Letiště v Mošnově není příliš známé, přesto odtud odlétá každodenně celá řada spojů do oblíbených dovolenkových destinací v Řecku, Egyptě, Bulharsku. Využívají toho nejen lidé ze severní Moravy, ale i z Čech. A to proto, že letenky z Ostravy bývají levnější. A peníze jsou to, o čem tu mluvíme. Každoroční rozpočet na dovolenou je plánovaný na zážitky a ne na to, aby z něj každý den ukouslo nehezký obolus auto čekající na váš návrat. Situace s parkováním u letiště, která v minulosti trápila nejednoho otce od rodiny, vedla k vytvoření samostatné služby. Parkování si zajistíte bez stresu, z pohodlí domova a dlouho dopředu v době, která vám vyhovuje nejlépe. Odpadne hledání volného parkovacího místa a narůstající nervozita z blížícího se odletu.

Řešení je extrémně jednoduché; na internetu  stačí vyhledat stránky služeb,které se dlouhodobě zaměřují na vyhledávání ideálních, což znamená i nejlevnějších parkovacích možností u letišť. Sledují vývoj cen, výstavbu nových parkovacích prostor a celou dobu pečlivě porovnávají aktuální možnosti. Proto znají cenový vývoj trhu a umí zajistit férovou cenu, která dovolenkový rozpočet nenaruší.

Covid změnil pravidla cestování,  to ale neznamená, že cestování zcela skončilo. Naopak znovu nabírá na síle, za což můžeme alespoň v Evropě poděkovat dostatku vakcín a narůstajícímu počtu očkovaných. Jakmile začnete tyto služby využívat, bezesporu oceníte jak jejich jednoduchost, tak jejich intuitivnost. Najít nejlevnější parkování u letiště Leoše Janáčka skutečně není žádná věda. Součástí služby je nejen opravdu férová cena, ale i odvoz z parkoviště, kde zůstane váš vůz, k odletové hale a po vašem příletu na vás zase bude čekat vůz, který vás dopraví za vaším autem na parkoviště. Vše je přitom je v jedné ceně. A mezi kolegy a kolegyněmi pak můžete dál šířit své know how, kterak vyzrát na předražené parkovné a zajistit si i nejlevnější parkování u letiště.

Natálie Vrbová