Praktické vybavení pro děti, co s nimi i roste!

Pokud máte vlastní děti, máte jistě spoustu zkušeností s tím, jak často se jim musí kupovat nové a nové kojenecké potřeby, protože z těch původních rychle vyrostly. A nejsou to jen boty, oblečení, nábytek, sportovní potřeby nebo bezpečnostní prvky. My máme rádi, když jsou věci praktické a vydrží co nejdéle. Jsme proto velkými obdivovateli a fanoušky takzvaného rostoucího vybavení. Vydrží totiž dětem daleko déle, než to, které tuto funkci nemá. Že je neznáte? Možná jste se s některými již setkali a ani jste si to neuvědomili. Představme si vybavení pro děti, které roste ve stejném tempu, jako rostou i vaše ratolesti!

Rostoucí jídelní židlička

Tuto vychytávku z let minulých nejspíše všichni známe. Velmi pravděpodobně jsme totiž svoje první svačinky, obědy, večeře a snídaně konzumovali právě v nich. Tato dřevěná židlička umožňovala a stále umožňuje, aby sedící miminko mohlo jíst vysoko u stolu a přesto být v bezpečí díky mantinelu, ze kterého se nedalo vyklouznout. Druhá verze pro starší dítě již obsahovala vlastní stoleček a dítě si tak mohlo kralovat během svého stolování samo.

Rostoucí brusle

Tento nápad milujeme. Dětem rostou nohy velmi rychle. A je to opravdu šílená představa, pokud máte děti, které aktivně sportují. Každý rok kupovat nové kopačky, lyžáky, nebo brusle. Poslední jmenované jsou však na trhu ve verzi těch rostoucích. Vaše dítko tak vydrží díky těmto rostoucím bruslím klidně tři sezony a tři velikosti za sebou díky chytrému systému zvětšování pevné boty na bruslích. Jako bonus jsme uvítali také možnost výměny nože na led za kolečka pro in-line bruslení v teplejší části roku.

Rostoucí fusaky

Pokud má být výbavička pro miminko kompletní a dostatečná, vyvstává nepříjemná otázka financování. Leze totiž do peněz. Proto jsme si oblíbili rostoucí fusaky. Ty mohou vydržet miminku od narození až do 2 nebo 3 let, pokud ještě občas využívá kočárek. Vše je možné díky nastavovací části, která se na fusak připne zipem, až je potřeba jej prodloužit.

Načechrané kalhoty

Tento kousek dětského šatníku milujeme, je vhodný pro holčičky i kluky a jeho velkou výhodou je možnost nošení až několik let. Jedná se o kalhoty harémového typu, které mají velmi vysoký pružný pas, který se nejdříve nosí ohrnutý a poté je nošen ve vyrolovaném tvaru. Tyto kalhoty jsou jak pro malé děti, protože se do nich bez problémů vejde plenka, nebo také pro větší děti, které je již berou jako zajímavý módní prvek.

Rostoucí nábytek

Ten je fenoménem poslední doby. Vyniká praktičností, v poměru s jeho dlouhou dobou využití také výhodnou cenou, a nám se líbí i to, že je většinou vyroben z přírodního materiálu – ze dřeva. Které máme na mysli?

  • rostoucí stoleček
  • rostoucí židle
  • rostoucí postýlka
  • rostoucí stůl na malování

Pokud máte rádi designový a moderní nábytek, bude se vám líbit ten, který může díky designérům vašim dětem vydržet od malička až do dospělosti.

Milujeme velká trička!

Možná se vám stalo, že se vašemu dítěti líbilo některé z vašich triček. A ono se na vás tak nějak časem srazilo… Nejlepším nápadem je takovéto tričko použít jako pyžamo pro dítě. A uvidíte, děti tato pro ně obří pyžama prostě milují. A my milujeme maximální využití a recyklaci oblečení tohoto typu.

Pokud máte podobné zkušenosti s výbavou pro dítě, která rostla společně s ním, budeme rádi, když se o nich rozpovídáte v příspěvcích k našemu tématu. A pokud jste našli další novou věc, která může růst společně s dítětem, určitě se s ní pochlubte!

Natálie Vrbová